oparty o HVB PLN Express Plus oparty o akcje Eli Lilly & Co (dalej „Certyfikat”)
PODSTAWOWE PARAMETRY OFERTY
- termin przyjmowania zapisów: 12 lutego – 28 lutego 2025 r. (do godz. 18:00), z zastrzeżeniem możliwości wcześniejszego zakończenia okresu ich przyjmowania,
- instrument bazowy: Eli Lilly & Co,
- wartość kuponu warunkowego: 6,70% półrocznie (maksymalnie 13,4% rocznie),
- cena emisyjna: 1 000 PLN,
- wartość nominalna: 1 000 PLN,
- minimalna wartość zapisu: 20 000 PLN (20 szt. x 1000 PLN),
- prowizja za przyjęcie zapisu: max 2% wartości nominalnej zapisu.
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O OFERCIE
*Dzień Obserwacji Końcowej, Dzień Ostatecznej Płatności i Kwota Maksymalna (w PLN za 1 Certyfikat).
DOKUMENTY INFORMACYJNE
- Prospekt emisyjny,
- Suplementy,
- Ostateczne Warunki w języku angielskim z podsumowaniem w języku polskim,
- Kluczowe Informacje dla Inwestorów (KII) w języku polskim,
- Broszura informacyjna dla Klienta dotycząca Certyfikatów HVB PLN Express Plus opartych o akcje Eli Lilly & Co.
RYNEK WTÓRNY
Certyfikaty nie będą notowane w systemie obrotu. Zbycie Certyfikatów na rynku wtórnym możliwe będzie jedynie poprzez ich odsprzedaż do UniCredit Bank AG za pośrednictwem Domu Inwestycyjnego Xelion sp. z o.o. na warunkach określonych przez UniCredit Bank AG.
Wcześniejsza odsprzedaż Certyfikatów wiąże się z możliwością utraty całości lub części zainwestowanych środków.
Klienci narażeni są na ryzyko braku płynności po stronie UniCredit Bank AG, który może nie być w stanie dokonać odkupu Certyfikatów na rynku wtórnym w momencie zgłoszenia chęci zawarcia transakcji przez Klienta.
JAK ZŁOŻYĆ ZAPIS?
Jesteś klientem DI Xelion? | Nie jesteś kllientem DI Xelion? | |
lub odwiedź nasz |
RYZYKA
Inwestycja w Certyfikaty wiąże się z ryzykiem. Poniżej przedstawiamy kluczowe czynniki ryzyka właściwe dla Papierów Wartościowych. Klient przed podjęciem decyzji o inwestycji powinien zapoznać się ze szczegółowymi czynnikami ryzyka wskazanymi w Prospekcie i Ostatecznych Warunkach.
Ryzyko kredytowe Emitenta i ryzyko związane ze środkami naprawczymi w odniesieniu do Emitenta - Papiery Wartościowe stanowią niezabezpieczone zobowiązania Emitenta wobec Posiadaczy Papierów Wartościowych. Każda osoba nabywająca Papiery Wartościowe polega zatem na zdolności kredytowej Emitenta i nie posiada, w odniesieniu do swojej pozycji wynikającej z Papierów Wartościowych, żadnych praw ani roszczeń wobec jakiejkolwiek innej osoby. Posiadacze Papierów Wartościowych podlegają ryzyku częściowego lub całkowitego niewykonania przez Emitenta zobowiązań, które Emitent jest zobowiązany wykonać w ramach Papierów Wartościowych w całości lub w części, na przykład w przypadku niewypłacalności Emitenta. Im gorsza jest wiarygodność kredytowa Emitenta, tym większe jest ryzyko poniesienia straty. W przypadku realizacji ryzyka kredytowego Emitenta Posiadacz Papierów Wartościowych może ponieść całkowitą stratę swojego kapitału, nawet jeśli Papiery Wartościowe przewidują Kwotę Minimalną w terminie zapadalności. Ponadto Posiadacze Papierów Wartościowych mogą podlegać środkom restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji w odniesieniu do Emitenta, jeżeli Emitent jest niewypłacalny lub może być niewypłacalny. Zobowiązania Emitenta z tytułu Papierów Wartościowych nie są zabezpieczone, gwarantowane przez osoby trzecie ani chronione przez jakikolwiek system ochrony depozytów lub system rekompensat.
Ryzyko związane z czynnikami wpływającymi na wartość rynkową - Posiadacze Papierów Wartościowych ponoszą ryzyko, że cena rynkowa Papierów Wartościowych może podlegać poważnym wahaniom w okresie ważności Papierów Wartościowych oraz że Posiadacz Papierów Wartościowych nie będzie w stanie sprzedać Papierów Wartościowych w określonym czasie lub po określonej cenie. Na wartość rynkową Papierów Wartościowych będzie mieć wpływ szereg czynników. Należą do nich między innymi zdolność kredytowa Emitenta, odpowiednie dominujące stopy procentowe i stopy zwrotu, rynek podobnych papierów wartościowych, ogólne warunki gospodarcze, polityczne i cykliczne, zbywalność oraz, w stosownych przypadkach, pozostały okres ważności Papierów Wartościowych, a także dodatkowe czynniki wpływające na wartość rynkową związane z Instrumentem Bazowym. Wartość rynkowa Papierów Wartościowych oraz kwoty podlegające wypłacie w ramach Papierów Wartościowych zależą przede wszystkim od ceny Instrumentu Bazowego.
Ryzyko związane z Kwotą Wykupu - Kwota Wykupu może być niższa niż Cena Emisyjna lub cena zakupu, a nawet wynosić zero. Oznacza to, że Posiadacz Papierów Wartościowych uzyskuje zwrot tylko wtedy, gdy Kwota Wykupu przekracza indywidualną cenę zakupu Posiadacza Papierów Wartościowych. Udział w korzystnych wynikach Instrumentu Bazowego powyżej Kwoty Maksymalnej jest wykluczony. Możliwa jest strata całkowita.
Ryzyko związane ze Przypadkiem Naruszenia Bariery - W przypadku wystąpienia Przypadku Naruszenia Bariery nie zostanie zastosowana korzystniejsza formuła wypłaty. W każdym przypadku Posiadacz Papierów Wartościowych może stracić swój zainwestowany kapitał w całości lub w części.
Ryzyko związane z Automatycznym Przedterminowym Wykupem - W przypadku wystąpienia Zdarzenia Przedterminowego Wykupu, Posiadacz Papierów Wartościowych nie będzie ani uczestniczył w jakichkolwiek przyszłych korzystnych wynikach Instrumentu Bazowego, ani nie będzie uprawniony do dalszych płatności z tytułu Papierów Wartościowych po przedterminowym wykupie. Ponadto Posiadacze Papierów Wartościowych są narażeni na ryzyko, że mogą reinwestować kapitał otrzymany z tytułu przedterminowej spłaty Papierów Wartościowych wyłącznie na mniej korzystnych warunkach.
Ryzyko związane z akcjami - Papiery Wartościowe wiążą się z podobnym ryzykiem dla Posiadaczy Papierów Wartościowych, jak w przypadku bezpośredniej inwestycji w akcje określone jako Instrument Bazowy. Cena akcji może gwałtownie spaść lub stać się bezwartościowa, np. z powodu niewypłacalności emitenta akcji.
Ryzyko związane z potencjalnymi konfliktami interesów - Mogą wystąpić konflikty interesów w odniesieniu do danego Emitenta lub osób, którym powierzono przeprowadzenie oferty, co może skutkować podjęciem decyzji na niekorzyść Posiadacza Papierów Wartościowych.